Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohuni | Kyqunirss

Rritet dollari, nafta bie

| Botë, Ekonomi | 12 September 2011

Nafta ka shënuar rënie për më shumë se një dollar në sesionin e së hënës për shkak se shqetësimet në Eurozonë kanë zhvlerësuar euron dhe kanë rritur vlerën e dollarit në tregun monetar.

Nafta bruto Brent e Londrës për Tetorin ra 1.12 dollarë në 111.65 dollarë për fuçi. Nafta bruto amerikane për Tetorin ra 1.08 dollarë në 86.16 dollarë për fuçi.

Në tregun monetar indeksi që mat vlerën e dollarit karshi monedhave kryesore të tregtisë u rrit me 0.4 për qind. /Telegrafi/

Nuk ka Tag-ë

1,363 shikime gjithsej, 1 shikime sot

  

Linkat sponzorues

Shkruani koment