Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohuni | Kyqunirss

Kolegji AAB

 • Telefoni: +381 (0) 38 600 005
 • Adresa: Zona Industriale Prishtine-FushKosove
 • Qyteti: Prishtine
 • Country: Kosova
 • Kodi postal: 10000
 • Adresa www: www.aab-edu.net
 • Listuar: 8 November 2016 10:33 am
 • Skadon 9413 ditë, 12 orëve
Kolegji AAB

Përshkrimi

Kolegji AAB është institucioni i parë jopublik i arsimit të lartë në Kosovë i cili është themeluar menjëherë pas luftës në Kosovë, pas krijimit të rrethanave të reja ekonomike-sociale e kulturore kur u krijuan kushte dhe rrethana për jetë normale të qytetarëve të Kosovës, duke thyer kështu kushtet e një monopoli të gjatë që kishte në fushën e arsimit në vendin tonë.

Në fillimet e tij institucioni ynë ofroi programe studimore nga fusha e Artit dhe Komunikimit Masiv duke u zgjeruar vazhdimisht me programe studimore në fushat e tjera dhe në këtë mënyrë duke u shndërruar në qendër relevante akademike në vend dhe rajon si dhe për të shërbyer si institucin model i arsimi të lartë jo vetëm në Kosovë por edhe në rajon. Si institucion jopublik Kolegji AAB ofroi shembull të mirëfilltë të promovimit të autonomisë institucionale dhe lirisë akademike në mësimdhënie dhe kërkim shkencor brenda institucionit.

536 shikime gjithsej, 1 shikime sot


Kontakt

Postuesi

Për kontaktim në lidhje me këtë shpallje, plotësoni formularin mëposhtë që të dërgoni mesazhin tek postuesi i shpalljes.

Informata për postuesin e shpalljes

 • Listuar nga: andrea
 • Anëtar prej: 8 November 2016

Shpalljet tjera të postuara nga andrea

Latest items listed by andrea »

Maps


Linkat sponzorues

Shkruani koment

Informata për postuesin e shpalljes

 • Listuar nga: andrea
 • Anëtar prej: 8 November 2016

Shpalljet tjera të postuara nga andrea

Latest items listed by andrea »

Albanian në Facebook