Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohuni | Kyqunirss

Prishtinë, fluturon qeraja e banesave

| Ekonomi, Kosovë | 12 September 2011

Qiraja e banesave në Prishtinë ka fluturuar kjo për shkak të rritjes enorme të kërkesës për qira. Një banesë me dy dhoma mund të kushtoj 300 euro e më lart.

Fillimi i shtatorit dhe afrimi i fillimit të vitit akademik 2011- 2012 ka bërë që pronarët e banesave të “çmenden” me çmimet e qirave. Këto çmime sipas të interesuarve për të banuar në Prishtinë janë më të shtrenjta se në shumë kryeqytete të rajonit.

Një banesë me dy dhoma në lagjet Dardania, Ulpiana apo qendër nuk mund të gjendet më siç ka qenë më herët, tash ajo kushton 300 euro e më shumë, por që varet prej kushteve dhe lartësisë së kateve në të cilën gjendet. /Telegrafi/

2,098 shikime gjithsej, 1 shikime sot

  

Linkat sponzorues

Shkruani koment