Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohuni | Kyqunirss

Për investime të huaja nevojitet një klimë më e favorshme, thonë ekspertët

| Uncategorized | 13 September 2011

Drejtues të Agjencisë për Promovimin e Investimeve të Huaja shprehen optimist se procesi i privatizimit të kompanive të mëdha do të tërheqë më shumë investime të huaja se sa vitin e kaluar, por me këtë nuk pajtohen ekspertët e ekonomisë, të cilët thonë se duhet punuar më tepër në fushën e sundimit të ligjit dhe luftimin e korrupsionit.

Nuk ka Tag-ë

1,270 shikime gjithsej, 1 shikime sot

  

Linkat sponzorues

Shkruani koment