Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohuni | Kyqunirss

Obama emëron këshilltarin e lartë ekonomik

| Botë, Ekonomi | 30 August 2011

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama, ka emëruar Allen Krugerin në postin e këshilltarit të lartë ekonomik.

Duke folur në Shtëpinë e Bardhë, Obama tha se pret nga ish-zyrtari i Departamentit të Thesarit ta udhëheqë me këshilla ekonomikë dhe jo partiakë.

“Unë mbështetem në Këshillin e Këshilltarëve Ekonomikë për të siguruar analiza dhe rekomandime, të bazuara jo në politikë, jo në interesa të ngushtë, por të bazuara në provat më të mira. Kjo është e rëndësishme më shumë se kurrë”, tha Obama./bota sot

1,198 shikime gjithsej, 1 shikime sot

  

Linkat sponzorues

Shkruani koment