Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohuni | Kyqunirss

Kombinati "Trepça" me shumë probleme, arrin të prodhojë

| Uncategorized | 13 September 2011

Gjiganti metalurgjik “Trepça” në Mitrovicë vazhdon të përballet me vështirësi të shumta, qoftë si pasojë e problemeve politike, pronësore e juridike, por, edhe të mungesës së investimeve të nevojshme në miniera, resurseve të vjetra humane, problemeve mjedisore dhe pretendimeve për borxhe.

Nuk ka Tag-ë

1,560 shikime gjithsej, 1 shikime sot

  

Linkat sponzorues

Shkruani koment