Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohuni | Kyqunirss

Hotel Mediteran Resort ne Ulqin pritet me 5 yje

| Mali i Zi, Turizëm | 23 June 2011

Njëri ndër hotelet më të njohura në Ulqin Hoteli “Mediteran”, i cili gjendet pak metra lart plazhit Rana, këto ditë kishte një numër të mjaftueshëm të turistëve kryesisht të huaj.

Ne renovim te plote hoteli me lokalitet te mrekullueshem,Hotel Mediteran, hotel ky me comfort dhe i rehatshem,gjendet ne vend me diell dhe i qet.I rregulluar ne menyre elegante dhe luksoze .Hotel Mediterani ka te gjitha permbajtet-pikat e nevojshme per nje pushim te kendshem ne Ulqin. Pishina e çelur rin ne dispozicion tere kohen per musafiret e hotelit. Hoteli ofron ambjent te veçante, rehati, ngrohtesi, mikpritje, dhe atmosfere te kendeshme. Dhomat kane dush dhe WC,tarase, TV-kabel,hyrje ne internet pa pagese. Madhesia e dhomes eshte prej deri 30 m2. Gjendet 300 metra nga plazhi i vogel kurse nje hap me teper gjindesh ne plazhat e skalicave,plazhes Ibiza etj.

Permbajtja e hotelit: holle te medha me recepsion,restorant hoteli, restorant me tarrace,parking pa pagese, A-la.carte restorant.

Oferta te pasura te sporteve te dimrit apo te veres eshte e mbushur me ngjarje sportive dhe kulturore. Ne qender te ketij qyteti te qete dhe te heshtur gjenden shume restorante dhe bare,ku mundeni te argetoheni tere naten.

Hotel Mediterani vuri ne perdorim edhe sallen e konferencave,ku pranon nje numer te madhe te vizitoreve.

Menaxheri i Hotelit “Mediteran”, tha se gjatë këtij viti presim nje numër rekord të vizitorëve. “Sezona turistike 2011 për ne si hotel do jet nje svide duke shpresuar se vera 2011 të korrim suksese të reja. Hoteli jonë ofron kushte komode për turistët. Në pesë vilat e hotelit janë 100 dhoma ku mund të akomodohen rreth 300 turistë”, tha ai.

Klientët e këtij hoteli kanë shikim të thellë kah Deti Adriatik dhe pjesën më argëtuese të Ulqinit. Hoteli ka apartamente të bukura me të gjithë infrastrukturën përcjellëse që i duhet turistëve. “Gjatë vitit do të bëhen investime në përmirësimin e kushteve dhe futjen në funksion edhe një apartament tjetër dhe do të ketë riparime të mëdha”, tha Menaxheri i Hotel “Mediteranit” biznesmeni shqiptaro-amerikan Isa Beqoviq.

T’i informojmë qytetarët se ky hotel është privatizuar para disa viteve nga biznesmeni shqiptaro-amerikan Isa Beqoviq i cili ka premtuar ne televizionin e Malit te Zi (RTCG) se do të ndërtoj hotele me pesë yje, por ka ngecje në dhënien e lejes ndërtimore nga ana e pushtetit.

Hotel Mediteran ndodhet ne zemer te Ulqinit i rrethuar me pisha, vetem disa minuta ecje kembe nga plazhi i vogel. Hoteli ofron mikpritjen tradicionale balkanase me atmosferen e tij te veçante.

Hotel Mediteran disponon 100 dhoma, nga keto dhoma ne sherbimin tuaj jane dhoma dopio standarde, dhoma dopio superiore, dhoma familjare per tre, kater apo me shume persona. Dhomat jane te paisura me: ajer te kondicionuar, frigo bar, televizor me satelit, banje me dusch dhe wc, balkone me pamje spkektakulare nga deti dhe nga qyteti i Ulqinit.

Restoranti i hotelit i renovuar para pak kohesh, ju ofron nje mjedis teper relaksues dhe elegant, me nje kuzhine te zgjedhur, ku gershetohen traditat nderkombetare. Restoranti ka nje kapacitet prej 300 vendesh me hapsire te nevojshme per tu ndiere sa me komod. Hoteli posedon edhe pishine, bar, parking, salle konferencash, … etj.

Hotel Mediteran Resort

Shërbimet

• Restorant
• Bar – Kafe
• Wine – Bar
• Pishine
• Recepsion 24 ore
• Salle konferencash
• Parking

Dhomat posedojne

• TV Satelitor
• Ajer i kondicionuar
• Ngrohje per dimer
• Minibar
• Banje me dush
• Balkone

Shkarko Çmimet
getPDF Hotel Mediteran Resort ne Ulqin pritet me 5 yje

hotel mediteran ulcinj reservations Hotel Mediteran Resort ne Ulqin pritet me 5 yje Hotel Mediteran Resort ne Ulqin pritet me 5 yje

Rezervimet Online për pushimet e ardhshme në Hôtel Mediteran Ulqin mund të bëhet përmes rezervimin online sistemin në Venere.com , ose shërbimet nepermes emailit të burosë për mysafir në sales@hotel-mediteran.com .

Nuk ka Tag-ë

5,539 shikime gjithsej, 1 shikime sot

  

Linkat sponzorues

Shkruani koment