Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohuni | Kyqunirss

Bujqit ankohen për mungesë të subvencionimit

| Uncategorized | 13 September 2011

Zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë, pohojnë se për këtë vit, janë planifikuar të mbillen mbi 110 mijë hektarë më kultura të ndryshme bujqësore. Prej tyre, mbi 70 mijë hektarë do të mbillen misër. Ndërsa, tek fermerët nuk mungon interesimi për të realizuar me sukses planin e paraparë për mbjellje pranverore, por, kanë vërejtje të mëdha sa i përket çmimeve të larta të naftës, farës dhe plehut.

Nuk ka Tag-ë

1,476 shikime gjithsej, 1 shikime sot

  

Linkat sponzorues

Shkruani koment