Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohuni | Kyqunirss

Bjeshkët e Sharrit

| Kosovë | 11 June 2011

Në Bjeshkët e Sharrit, ekzistojnë këto rajone të shijimit : Brezovica, Livadhet Mbretërore, Skarpa, Radesha, Restelica, Lybeteni, Piribegu, Maja e zezë, etj, që përfshijnë lartësinë mbidetare deri në 2522 metra.

Qendra skitare në Brezovicë, është qendra kryesore e shijimit në Kosovë dhe ka 9 shtigje skitare me 9 skilifte dhe teleferikë, me hotele të kategorive të larta për vendosjen e një numri të madh pjesëmarrësish për gara të ndryshme të Kosovës dhe ndërkombëtare.

Nuk ka Tag-ë

1,547 shikime gjithsej, 1 shikime sot

  

Linkat sponzorues

Shkruani koment