Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohuni | Kyqunirss

Bien tregjet e aksioneve në Azi

| Botë, Ekonomi | 20 August 2011

Tregjet e aksioneve në Azi kanë rënë sot. Ekziston frika se tregjet ekonomike në Shtetet e Bashkuara dhe Evropë mund të rrëshqasin në një recesion të ri.

Indeksi japonez Nikkei ka rënë më shumë se dy për qind pas hapjes, ndërsa tregjet në Korenë e Jugut dhe Australi po ashtu kanë rënë.

Kurse, treguesit në Londër, Paris dhe Frankfurt po ashtu flasin për humbje të konsiderueshme.

Duke reflektuar shqetësime rreth një ngadalësimi ekonomik, çmimi i naftës ka rënë ndërsa, çmimi i arit është rritur./bota sot

  

1,565 shikime gjithsej, 1 shikime sot

  

Linkat sponzorues

Shkruani koment